Epoksiidvaik

Puitpindade parandamine ja pragude täitmine epoksiidvaiguga

Puitpindade parandamine ja pragude täitmine epoksiidvaiguga

Eriti põnevad on epoksüvaigu ja puidu ühendamisel need puutükid, millel on suured praod või silmatorkavad oksakohad, need võivad anda kunstiteosele või mööbliesemele juurde tõelise omapära. Epoksüvaik võib olla ideaalne materjal, eriti kui pind, näiteks laud, peab funktsionaalsetel põhjustel olema eriti tasane. Saate vana puidu või triivpuu auke või pragusid hõlpsalt täita epoksüvaiguga. Tahame teile juhistega näidata, kui lihtne on selliseid projekte vastava ettevalmistusega samm-sammult rakendada:

  • Eemalda pindadelt tolm ja lahtised kooretükid
  • Seda tüüpi projektide puhul on edu suures osas tingitud põhjalikust ettevalmistamisest. Avad ja praod tuleks ümberringi katta piisavalt tugeva kleeplindiga, et vedel epoksüvaik ei saaks valamise ajal voolata soovimatutes suundades. Sellised toimingud on vaja ära teha enne komponentide kokku segamist. Kui oled massi juba kokku seganud, ei jää aeganõudvatele ettevalmistustöödele tavaliselt piisavalt aega. Kui töödeldakse näiteks puuketast, tuleks teipida ka kogu tagumine pool. See säästab palju vaeva, kui praod peaksid ulatuma läbi puidu teisele poole, vaik hakkab sealt kindlasti muidu läbi voolama.
  • Nüüd on aeg segada projekti jaoks valitud epoksüvaigu komponendid. Aukude täitmisel võib anda erilise välimuse toonitud epoksüvaik. Must ja sinine pigment on tavaliselt kõige levinumad. Kindlasti sega epoksüvaiguga hästi mitte ainult kõvendit, vaid ka pigmente, nii saad massile ühtlase värvitooni. Eriti hea oleks värv segada väikese koguse epoksiidvaigu sisse ja seejärel valada segu ülejäänud massiga kokku. See tagab parema värvi segunemise.
  • Pärast õõnsuste täitmist peaks mõni minut hiljem üle kontrollima – sageli võib tahkumisel tase siiski vajuda, rolli mängib ka konkreetne  kasutatud toode. Mida rohkem epoksüvaik kahaneb, seda suurem võib olla vajadus hilisema ümbertöötlemise järele. Alati tasub pigem veidikene rohkem valmis segada, siis saab mõne aja pärast juurde tekkinud tühimikke kiiremas korras uuesti täita.
  • Õige ajastus mängib olulist rolli. Umbes poole tunni kõvenemisajaga on sul materjali tegelikuks töötlemiseks aega ainult umbes 20 minutit. Pärast seda algab paljudel toodetel kivistumine. Puidust materjalidega on eeliseks siiski võimalus töötada korraga mitme väikese kogusega. Nii et sa ei pea tingimata kogu massi korraga segama nagu mõne teise materjaliga.
  • Parem lasta vaigul pisut rohkem voolata, kui liiga vähe. Kui oled oma töö hoolikalt teibiga ette valmistanud, ei saa liigne vaik lihtsalt külge mööda minema valguda, vaid jääb tavaliselt sinna, kuhu see mõeldud on. Jäägid saab suhteliselt hõlpsalt eemaldada ekstsentriklihvijaga. Kui järgite täpselt kõiki neid samme, ei tohiks puidus epoksüvaiguga avade täitmisega probleeme tekkida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga