Epoksiidvaik

Kuidas valmistada epoksiidvaigust kandikut, kasutades puidust toorikut

Kuidas valmistada epoksiidvaigust kandikut, kasutades puidust toorikut

Epoksiidvaik avab uksed piirideta kunstimaailma, kus on võimalik luua ehteid, sisustuselemente ja jõelaudu. Seekordseks blogipostituse teemaks on kandiku valmistamine, kasutades epoksiidvaiku ja puidust toorikut.

Esmalt mõtle välja, millist tulemust näha sooviksid, vajadusel tee eskiis paberile. Selle töö visoon oli luua kevadine, rõõmsameelne, sulejoonistusega lõpptulemus.

Varu materjalid:

  1. Puidust toorik (kasutada võib ka metallist, kivist vm materjalist esemeid)
  2. Epoksiidvaik
  3. Isikuikatsevahendid
  4. Töövehandid (kaal, segamisnõu, segamispulk, liivapaber, teip)
  5. Akrüülvärv põhja värvimiseks
  6. Värvid, alkoholitindid, glitterid
  7. Joonistamiseks veekindel peenike marker
  8. Osmo või Rubio Monocoat õli

Vali välja sobiv toorik. Kindlasti tuleks toorik üle vaadata, et kusagil ei oleks mõra, pragu ega auku, kust hiljem epoksiidvaik saaks välja jooksma hakata.
Kata ese seda tooni akrüülvärviga, millisena soovid lõpptulemust näha (hele või tume toon). Seejärel vali välja värvid, millega soovid kandikut katta ja doseeri need väikestesse anumatesse, millega oleks lihtsam mustreid valada. Kui eeltööd on tehtud, siis alusta epoksiidvaigu kokkusegamist. Selleks sobivad katte- ja kunstivaigud, millega saab valada õhukesi kihte. Epoksiidvaigu koguse arvutamiseks kasuta vaigukalkulaatorit. Kui vaik segatud, vala see juba valmis pandud värvitopsidesse ja alusta valamist. Alati võib igaks juhuks alles jätta ka läbipaistvat vaiku, et vajadusel mõnda värvi juurde segada või kasutadagi oma töös läbipaistvaid osasid. Sellesse kihti lisa ka glitterit, 3D helbeid või teisi pisidetaile. Kui epoksiidvaigu töö on valmis, siis jäta see kuivama tootja poolt ette nähtud kuivamisajaks. Kui töö on kuivanud, siis karesta pind, puhasta ja alusta markerijoonistuse tegemist. Peale joonistuse tegemist vaata veel üle, et töö oleks puhas ja kuiv ning saad valada viimase kihi kattevaiguga. Peale töö täielikku kuivamist, viimistle ääred ja vajadusel ka pealispind. Antud töö juures on puidust ääred üle tehtud OSMO õliga ja kandiku põhi kaetud toidukindla lakiga.

NIPP: enne igat uue kihi valamist/katmist peab alumine kiht oleme karestatud.

Head vaigutamist ja uute põnevate projektideni!

Töös on kasutatud:

Seotud postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga