Epoksiidvaik

Advokatuuri teemant 2020

Advokatuuri teemant 2020

Eesti Advokatuur andis tänavusel aastapeol uue tunnustuse, aunimetuse “Advokatuuri teemant” vandeadvokaatidele Dmitri Školjarile, Katrin Oravale ja Silver Reinsaarele.

Advokatuuri juhatuse esimehe Jaanus Tehveri kinnitusel tunnustatakse “Advokatuuri teemanti” aunimetusega kolleegide silmapaistvat kutsetööd ning olulist panust advokatuuri või advokaadikutse kõrgesse mainesse. Tunnustatakse ka heaks ja usaldusväärseks kolleegiks olemist teistele advokaatidele või muudele õiguskutses tegutsejatele, vabatahtlikus töös osalemist, ühiskondliku diskussiooni edendamist või muud silmapaistvat tegevust. “Kõik esitatud nominendid on silmapaistvad ja oleme uhked, et nad on advokatuuri liikmed. Valik aga tuli teha,” tunnistas Tehver.

“Need advokaadid on teinud nimetatust ühte või mitut asja silmapaistvalt hästi,” rõhutas Eesti Advokatuuri kantsler Leen Eenpalu. “Head advokaadid on tasakaalustatud õigusriigi toimimiseks hädavajalikud. Advokaadid oskavad tänu oma igapäevasele tööle näha seda, mis muidu kipub varju jääma. Neid, kes jõuavad pingelise kutsetöö kõrvalt esile tuua kitsaskohti ja seista laiemalt õiguste tagamise eest tuleb siiralt esile tõsta ja märgata.”

Aunimetus “Advokatuuri teemant” anti tänavu välja esmakordselt, see asendab varasemalt välja antud aasta advokaadi tiitlit. Aunimetus sai enda nime Eesti Advokatuuri esimese juhataja, vandeadvokaadi ja hilisema neljakordse riigivanema Jaan Teemanti järgi.

Meened valmistas Eriart.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga