Kasutatud raamatud (suurem osa pakutust vaid korra loetud).

Näitan kõiki 2 tulemust

Lihtsad valikud

19.66  sis KM

Triinu Merese romaani „Lihtsad valikud“ tegevus toimub tulevikus ja kusagil tundmatul planeedil. Naispolitseinik Gertrud Omaral õnnestub kinni võtta kaua taga otsitud kurjategija, kes on Gertrudi kunagine sõber, kallim ja kolleeg. Alguse saab sündmusahel, kus suhte- ja võimumängud muutuvad aina keerulisemaks ning kus lihtsaid valikuid õigupoolest ei olegi. Ei ole neid ülemkihi, võimust ja rahast rikutud, igavesti noorena püsivate aristokraatide jaoks, ei ole ka uurija-teadur Gertrud Omara ega teiste temataoliste tööd rügavate professionaalide jaoks, olgu nood ükskõik kui treenitud, ükskõik kui osavad.
Sest kuidas tulla toime näiteks sellega, et pead jälitama oma parimat sõpra ja ta lõpuks tapma? Kas eesmärk pühitseb alati abinõu? Või teisalt – kas võim, rikkus ja kestev nooruslikkus on igal juhul õnne valem?

Raamatu kandvaks teljeks on inimestevahelised suhted ja võimumängud, inimlikud pahed ja voorused. Ikka needsamad vanad head teemad, mis meile tuttavad juba Shakespeare’i aegadest peale.

Triinu Meres on avaldanud luulekogu „Lagunemine“ (2009), tema lühijutte on ilmunud mitmes novellikogumikus („Pikad varjud“ 2015, „Mullast oled sa võetud“ 2013, „Viirastuslik rügement“ 2012). Triinu Merese romaan „Lihtsad valikud“ jagas 2017. aasta Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel 2. ja 3. kohta. Romaanivõistluse žürii esimees Jan Kaus:
„Triinu Merese teoses võlus žüriid peaaegu hooletu julgus fantaseerida ning sundida lugejat oma fantaasiamaailm ilma pikemate selgitusteta omaks võtma.“

272 lehekülge

Nulli lähedal

25.99  sis KM

Nõukogude Liidu lagunemise järgsest ebastabiilsusest kannustatuna haarab Jegor Samohhodov ohjad ning kappab uljalt kauboikapitalismi keerisesse. Oskuslikult tõde väänav meistermanipulaator satub poolkriminaalsesse kirjandusjõuku, mille argitegevus hõlmab keelatud raamatute väljaandmist, meeleheitel luuletajate ärakasutamist varikirjanikena, pistiseandmist ja valeuudiste tootmist.
Endise armastatu röövmõrv heidab Jegori südametunnistuse ja ambitsioonid aga kaosesse ning mehe silmapiirile jääb terendama üksnes kättemaks.
Ajakirjas Russkij Pioner 2009. aastal ilmunud Natan Dubovitski romaan „Nulli lähedal“ äratas Venemaal jalamaid kõrgendatud tähelepanu. Kuulujutuveskid jahvatasid hüpoteese pseudonüümi taha peituva autori identiteedi kohta. Toona kerkis spekulatsioonimere pinnale Kremli poliitilise strateegi, Naši liikumise isa ja Vladimir Putini lähikondse Vladislav Surkovi nimi. Mees ise pole autorsust kinnitanud … ega eitanud.

Korra loetud

264 lehekülge